HRANICE 2022

Po dva víkendy bude sportovní hala Naparia zaplněna závodnicemi mažoretkového sportu ve výkonnostních třídách A a B.

Zatímco sobota 04.06. bude patřit výhradně třídě B, víkend 28. a 29.05. určený výkonnostní třídě  se bude částečně prolínat se třídou B. Program je poměrně náročný, do finálových kol se probojovaly formace z kvalifikačních kol, kterými prošlo téměř 1 200 formací, což je stejný počet jako v poslední plné sezóně 2019 (před pandemií).

V sobotu 28.05. se diváci mohou těšit na formace s náčiním prapor (flag), třásně (pom-pom) ve třech věkových kategoriích (kadetky 8-11 let, juniorky 12-14 let a seniorky 15-26 let), soutěžní den zakončí vystoupení skupin věkové kategorie grad seniorek (27 a více let). Neděle bude patřit malým formacím a skupinám s náčiním MIX (kombinace náčiní). Ty nejlepší postoupí až na Mistrovství Evropy, které se bude konat ve dnech 23.-25.06. a odtud až na Mistrovství světa, které se koná poslední týden v srpnu, v Praze, ve sportovní hale Královka. Přímý přenos bude vysílat ČT sport v pátek, 26.08.2022, od 17 h.

V nedělním odpoledním programu pak uvidíme ty nejmladší; jsou zařazeni do třídy B, tzv. „přípravka“, což je věková kategorie do 7 let.

Nedělní program zakončí sóla výkonnostní třídy B s náčiním třásně.

V následujícím víkendu 04.06. budou soutěžní vystoupení malých formací i skupin převážně s náčiním hůlka (baton). I když výkonnostně závodnice zatím nepatří k elitě, přesto jsou jejich vystoupení půvabná. Ty nejlepší postoupí až na Evropský pohár, který se bude konat 22.06.2022 v letovisku Novigrad na Istrii, Chorvatsko.

Finálová kola finančně podpořilo město Hranice a konají se pod záštitou starosty.

Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu je dosud největší soutěží v mažoretkovém sportu. Žádná jiná země nemá své národní mistrovství, které trvá 13 dnů.

Těšíme se na Vás

Přejít nahoru