VIII. International Dance Olympiad of Central Asia​

Velice nás potěšilo pozvání na III. Olympiádu centrální Asie v tanečních sportech, která se konala ve dnech 22. – 25. 6. 2023 se v Biškeku, hlavním městě Kyrgyzstánu. Času na přípravu nebylo mnoho, informací ze strany pořadatelů také, ale i tak se podařilo dovézt do Kyrgyzstánu zástupce mažoretkového sportu z České republiky.

Soutěž probíhala ve velice pěkné hale Gazprom, na předměstí Biškeku. Organizaci soutěže měla na starost paní Oksana Polianichko. Během čtyř soutěžních dnů se na ploše představilo mnoho tanečních stylů v podání jednotlivců, malých formací i skupin ve všech věkových kategoriích. Pro nás měla nádech exotiky zejména část folklórních tanců. Podívaná to byla velice rozmanitá a zajímavá.

Jako se měnily jednotlivé taneční styly, měnilo se i složení poroty. Blok vyhrazený twirlingu a mažoretkám, ve které jsme měli zastoupení jak soutěžní (Irena Vrbová – sólo kadet 2 baton), tak za porotcovským stolem (Kamila Pečenková), přišel na řadu v neděli 25.6.2023. Zejména sestavy s náčiním pom-pom byly na velmi vysoké úrovni, jak v pohybové technice, tak v práci s náčiním.
Bohužel nebyla zastoupená žádná velká formace, přesto je patrná velmi rychle se zvyšující úroveň zahraničních soutěžících.

Během našeho krátkého pobytu jsme stihli poznat zajímavá místa Biškeku, ochutnat místní kuchyni a udělat si krátký výlet do blízkých hor.

I přes dlouhou cestu a jazykovou bariéru byla naše cesta obohacující. Věříme, že v budoucnu budeme moci čerpat z informací, poznatků a nových kontaktů, které společně se zlatou medailí přivážíme zpátky do Čech.

Kamila Pečenková

Přejít nahoru