Zamek Piastowski w Raciborzu 18. 6. 2023

Hlavní rozhodčí paní Monikou Bergerovou jsme byly společně s paní Evou Dudovou delegovány jako porotkyně na soutěž v mažoretkovém sportu do Polska. Hlavním organizátorem bylo Stowarzyszenie kultury ziemy Raciborskie . Soutěž mažoretek se konala v neděli 18.6.2023 netradičně, na nádvoří zámku ve venkovních prostorách. Krásné počasí a přátelská atmosféra se nesla celým dnem.

Na startovní listině bylo zapsáno celkem 94 startujících. Soutěž byla otevřena pouze pro velké formace a miniformace ve všech kategoriích a náčiních.

Českou republiku reprezentovala kategorie kadetek z týmu Ballerisimo Hlučín a MICHELLE Karviná reprezentovala s kategorií juniorek.

Oba České týmy si přivezly ve všech svých startech medailová umístění.

Z pohledu porotce musíme říct, že mažoretkový sport v Polsku je na vzestupu, jako by ho ani „Covidová pauza“ nezasáhla. Počet členek v pódiových skladbách je toho důkazem. Choreografická vyspělost a práce s náčiním je na velmi vysoké úrovni. Pohybová průprava je na vzestupu a porovnatelná s českými skupinami.

Těšíme se na setkání a porovnání výkonnosti s polskými přáteli na X. World Championship majorettes sport 23.8. 25.8.2023 a IV. World Majorettes CUP 26.8.2023 v Ostravě.

Ivana Poláková a Ing. Eva Dudová

Přejít nahoru