Kvalifikace v Bystřici vůbec poprvé v historii mažoretkového sportu

Na startovní listiny byly zaregistrovány následující kluby:
SK Mažoretky Paprsky Hlučín, Juventus Karviná, Michelle Karviná, Mikado Karviná, Daisy Ostrava, Elité Ostrava, Stars Ostrava, TK Adriana Ostrava a domácí Dračice Bystřice a rodičovský tým Bystřice. Již z názvu skupin bylo zřejmé, že se v Bystřici utkají velice silné týmy co do kvality výkonů, ale i kvantity přihlášených formací.
Zahajovací ceremoniál před divácky naplněnou halou byl předzvěstí pěkné podívané na předváděné výkony, pestré kostýmy a dobré nápady ve výběru doprovodné hudby.
MČR Bystřice 2017 (30)Ředitelka soutěže, paní Bc. Jarmila Wróblová, vykonávala funkci ředitelky poprvé. Místním pořadatelem byl Dům dětí a mládeže, který paní Wróblová vede. Za místního pořadatele v úvodu přivítala všechny přítomné a vyjádřila potěšení, že se kvalifikace koná zrovna v Bystřici. Pan ředitel místní základní školy, Mgr. Jan Čechura, řekl ve své zdravici, že škola poskytla ke konání této akce nejen obě haly, ale také zázemí, včetně školní jídelny pro stravování soutěžících. Mažoretkám a pořadatelům vyjádřil kompliment, že tak velká akce se v Bystřici jen tak nevidí. Starosta obce, pan Mgr. Roman Wróbel, kterého hlasatel vyzval k oficiálnímu zahájení soutěže, se tohoto úkolu zhostil se vším, co k soutěži mažoretek patří; energicky a jedinečně prohlásil kvalifikační kolo pro Mistrovství ČR mažoretek a mažoretkového sportu za otevřené. Všem soutěžícím popřál radost z odvedených výkonů, pořadatelům a divákům ničím nerušený průběh soutěže.
V Bystřici se kvalifikační kolo nekonalo náhodně. Dračice Bystřice poprvé startovaly jako nový klub v kvalifikaci v roce 2015, v Dolním Benešově, pod vedením Renaty Holmeisterové. Renata je odchovankyně klubu Juventus Karviná. Početná výprava doslova zaplnila formacemi nejen startovní listinu, ale i soutěžní plochu. Svěřenkyně Adéla Bojková , se hned v témže roce, probojovala se svou sólovou skladbou až na mistrovství světa. Pro klub Dračice byl tento úspěch výzvou neustávat v píli. Klub upevnil získanou podporu rodičů a založil rodičovský tým a v následujícím roce 2016 si tým dovezl z mistrovství světa zlato. Jak náročné je v soutěži uspět, je nejlépe vidět ve srovnávání předvedených výkonů, což byl i jeden z důvodu realizace kvalifikačního kola právě zde, v Bystřici. V obci jsou prostorové podmínky, obětaví pořadatelé, podpora ředitelství školy a vedení obce. To jsou nezbytné atributy pro konání tak velkého podniku, kterým MČR v mažoretkovém sportu a mažoretek je.
Dle vyjádření hlavní rozhodčí se v předvedených sestavách opakovaly stejné chyby jako předešlého dne ve Stochově. V letošní sezóně se na žádosti registrovaných klubů provádělo více změn v již nahlášených jmenných seznamech skupin a rovněž i v malých formacích. Také je zaznamenán větší počet přehlašovaných startů z jednoho místa konání do jiného. Zvýšený počet je možný částečně přikládat k dřívějšímu ukončení termínu podávání přihlášek (02.01.), který byl letos o 6 týdnů dříve než v předchozích letech. V každém případě je při změnách nutné dodržovat soutěžní řád a ústřední propozice. Správným postupem, především při změnách počtu členek formací a dodržování věkových omezení, zabráníte komplikacím sobě a pořadatelům. Pokud potřebujete konzultaci, pište na e-mail nebo přímo zavolejte, kontakty jsou uvedeny na www.majoretsport.cz
Živé vysílání z Bystřice sledovalo 5 200 unikátních diváků, záznam lze nalézt na www.majoretsport.cz, klikněte na odkaz v kalendáři u Bystřice a pak už jen na živé vysílání.

Oficiální stránky kvalifikace 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru