MČR 2021 – Hradec nad Moravicí

Druhou zářijovou neděli se konalo ve sportovní hale ZŠ Hradec nad Moravicí kvalifikační kolo 28. ročníku Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu. Město Hradec nad Moravicí i v letošním roce poskytlo záštitu, pro konání mistrovství v našem městě. O organizaci se postaral místní spolek mažoretky Charlie. Řízení kvalifikačního kola bylo plně v kompetenci České federace mažoretkového sportu, pod vedením prezidentky paní Ing. Marty Pavelkové. Soutěžící hodnotila erudovaná šestičlenná porota, které předsedala hlavní rozhodčí, paní Monika Bergerová.

Toto kolo bylo výjimečné tím, že bylo v pořadí již dvacátou soutěží tohoto typu konanou v Hradci nad Moravicí. Tímto se město zařadilo v ČR na I. místo ve spolupořádání soutěží v mažoretkovém sportu.

V úvodu bylo viceprezidentkou IFMS, p. Martou Pavelkovou, vyjádřeno poděkování městu Hradec nad Moravicí za dlouholetou podporu mažoretkového sportu. Ocenění za rozvoj mažoretkového sportu obdržel tým mažoretek Charlie z. s. a vstoupl tak do Síně slávy České federace mažoretkového sportu.

Soutěž zahájil starosta města Mgr. Patrik Orlík společně s ředitelem kvalifikačního kola Tomášem Hozou. V úvodu soutěže zazněla státní hymna v podání Petera Svetlíka, sólisty Moravskoslezského divadla v Ostravě.

Přihlášeno bylo celkem 165 formací v různých disciplínách a kategoriích. Od disciplíny baton, pom-pom, flag, clasic baton a mace, ve všech věkových kategoriích, od nejmladších kadetek až po starší seniorky.

Hradecká děvčata z klubu Charlie Kateřina Mališková, Barbora Černá, získala v disciplínách, ve kterých soutěžila, dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Pro příznivce mažoretkového sportu odkaz na mažoretky Charlie.

Všem příznivcům mažoretkového sportu přejeme i nadále pěkné zážitky plné krásy a elegance.

Mažoretky Charlie.

 

Přejít nahoru