Pardubice hostí soutěž mažoretek téměř po 20 letech

Dne 15.3.2020 se v Pardubicích uskuteční kvalifikační kolo Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu, a to pro výkonnostní třídu A i pro výkonnostní třídu B. Uvidíte zde bojovat o postup na mistrovství republiky ostřílené mažoretkové týmy, které se pohybují v nejvyšší výkonnostní třídě. Rovněž zde budeme hostit i začínající mažoretky, která se s náročností mažoretkového sportu teprve seznamují, či dříve na mistrovství republiky ještě nesoutěžily.
Již teď víme, že přijedou týmy z celé republiky, zastoupení na tomto kvalifikačním kole budou mít kromě dvou pardubických týmů i týmy ze vzdálených míst, například Praha, Brno, Písek, České Budějovice, Přerov, Jeseník, Náchod a mnoho dalších. Už teď je tedy jasné, že konkurence bude velká. Těšit se můžete na moderní taneční choreografie, precizní práci s hůlkou, temperamentní sestavy s třásněmi, ale také klasické pochodové skladby.
Pardubice byly vždy mažoretkám nakloněné, nicméně poslední kvalifikační kolo v mažoretkovém sportu se zde odehrálo v roce 2002, takže je téměř symbolické, že v roce 2020 se do Pardubic opět vrací a že se Pardubice zařadily jako hostitelské město do soutěžního kalendáře České federace mažoretkového sportu.
Srdečně zveme všechny příznivce tohoto krásného sportu, aby přišli do sportovní basketbalové haly na Dukle mažoretky podpořit a užili si neopakovatelnou atmosféru soutěžního klání. Soutěž pořádá klub PM Stars Pardubice, s podporou města Pardubic. Z celého dne bude živé vysílání, prostřednictvím www.majoretsport.cz
Dobré výsledky a pěknou podívanou přeji pořadatelé
Stránka soutěžeStránka soutěže

Přejít nahoru