Postřehy po čtvrtém kvalifikačním kole

V úvodním zahájení MČR se hraje (nebo zpívá) česká státní hymna. Česká státní hymna patří mezi státní symboly a užívá se důstojným způsobem. V žádném případě není doprovodnou hudbou k rozcvičování mažoretek a k točení s hůlkou. Poučte v tomto smyslu své svěřence.
Nejméně 15 minut před zahájením soutěže nejsou povoleny zkoušky a rozcvičování jako i od této doby musí být dodržen tzv. zvukový klid. Upozorňujeme na ustanovení XVII Soutěžního řádu a ústředních propozic, odst 9

9. Diskvalifikace a anulování výsledků

a) při nedodržení a porušení propozic a soutěžního řádu, pravidel, zvláště v ustanoveních o chování soutěžících, chování vedoucích a o narušení soutěže formou znevažování rozhodčích, hodnocení, ceremoniálů
Zbytečnou chybou, za kterou technický rozhodčí uděluje srážku, je předčasný nástup na plochu před ohlášením, penalizuje se 0,2 body.
K vyhlášení výsledků nastupují všichni, ale vyhlašují se výsledky od 6. místa. Diplomy za 7. až poslední místo si nezapomínejte vyzvednout na místě registrace nebo přímo u ředitele soutěže.
Neodcházejte svévolně z ceremonialu vyhlašování výsledků, vyhnete se tak případnému postihu. V soutěžním řádu je uveden průběh soutěže, soutěž A i B je ukončena prohlášením ředitele soutěže nebo jiné kompetentní osoby a pokynem hlasatele ke společnému odchodu.
Průběh soutěží A a B.
• úvodní zahájení
• vlastní soutěž
• vyhlášení výsledků
• ukončení soutěže
Pro technické zajištění další účasti ve finálových kolech byla na žádost vedoucích zveřejněna orientační čísla pro postupy (objednávky autobusů, ubytování, stravování), ale upozorňujeme na skutečnost, že tato čísla nejsou definitivní, mohou se po skončení kvalifikačních kol v Hořicích a Opavě mírně lišit. Konečné postupy budou stanoveny podle ustanovení XVI. Soutěžního řádu a ústředních propozic.


Odkaz na celostátní postupy/výsledky Celostátní postupy

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru