První starty nové sezóny ve Znojmě

„Vítám všechny závodnice, jejich doprovod a diváky, zde ve sportovní hale. Naše obec Šumná s 650 obyvateli svoji halu nemá, ale mažoretky ano. Zviditelňují naši malou obec a my je podporujeme a podpořili jsme i dnešní soutěž. Proto jsme se společně sešli zde, ve sportovní hale ve Znojmě“, uvedl pan Petr Cejpek, starosta obce Šumná.

Spolu s panem starostou k zahájení nastoupili zástupci klubů, kteří své svěřence připravili pro 29. ročník Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu:
– Bella Junior Chotěboř – Jan Ondráček,
– Klub mažoretek Valtice – paní Lenka Poláková,
– Klub mažoretek Zakřany – paní Pavlína Ondráčková,
– Lassies Brno – paní Lea Roganská,
– Lexy Kroměříž – paní Jana Pavlíčková
– Mažoretky Gina Brodek u Přerova – paní Jana Hebelková,
– Mažoretky Hvězdičky Rosice – paní Michaela Vodičková
– Mažoretky Makronky Tišnov – paní Kamila Rotterová
– Mažoretky Severovýchod Zábřeh – paní Dana Koryčánková
–  Stars Ostrava – paní Jana Adamowičová
– Zuzanky Týnec – paní Zuzana Psotová
– Šuměnky Šumná – paní Soňa Světlíková.

Na poslední chvíli, dva dny před kvalifikací, se musel ze startovní listiny vyřadit klub SK Provo Brno a klub Majorettes Třebíč. Covid se ještě vyskytuje a stávají se i úrazy. To jsou vážné důvody k neúčasti a budou se opakovat. Vyřazené formace se mohou v takových případech přesunout do jiného kvalifikačního kola, pravidla to dovolují. Ovšem pokud se to stane v posledním kole, pak už není přesunout kam. I do poroty musel být nasazen náhradník, důvod indispozice byl stejný.

Při vyhlášení výsledků byly předány i ceny z tipovací soutěže, kterou si odnesla závodnice Lenka Losáková. Lenka správně odpověděla, že v TV pořadu „Prostřeno“ měla Andrea Bezděková, dřívější závodnice klubu Mona Náchod, na krku zavěšenou medaili z MS konaného v roce 2014. Cenu si také odnesla paní Stanislava Kvasničková, divačka, která byla vylosovaná z tipujících na počet sledovanosti přímého přenosu z MS 2021. Správná odpověď byla, že celý přenos sledovalo 76 tisíc diváků a částečně jej sledovalo dalších 222 diváků.

„Ve Znojmě je více sportů, ale mažoretky mezi ně zatím nepatří. Dnešní soutěží chceme tento sport znojemským přiblížit, i když za jednou se to asi nepovede, ale začít se musí. Je pro nás ovšem ctí, že i když jsme početně malý klub, můžeme nabídnout svou pohostinnost větší akci, přivítat návštěvníky a starat se o ně. Taková soutěž je událost, která svým významem přesahuje náš region“, podotkly organizátorky dnešní soutěže z řad rodičů.

„Mažoretkový sport si považujeme, nejenže jsou v něm zapojeny naše děti, ale je to sport, který je náš, český a když zazněla naše česká hymna, byl to zážitek, na který si vzpomeneme ještě vícekrát a snad se bude ještě mnohokrát opakovat. I dnešní organizaci chceme tento sport podpořit a být jeho součástí“, to jsou zase slova mužské části organizačního týmu.

„Z dnešní soutěže mám velice dobrý pocit, jsme bohatší o cenné zkušenosti, které určitě využijeme i v našich klubových soutěžích. Už nyní se těšíme na další ročník, omezuje nás však dostupnost této sportovní haly, musíme ji objednávat rok dopředu a termín jaký vyjde“ řekla na závěr paní Alena Vybíralová, Šuměnky Šumná

Závěrečná skladba Hoooray majorettes byla tou největší odměnou všem; tolik šťastných závodnic i ostatních dětí při společné choreografii, to byla pěkná podívaná a bylo tak vidět, že se opravdu na sobotní kvalifikační kolo těšili.

Přejít nahoru