Stochov po jedenácté…

Město Stochov hostovalo soutěž v mažoretkovém sportu a mažoretek již po jedenácté. Do Stochova se sjely mažoretky Lady birds Benešov nad Ploučnicí s vedoucí Jiřinou Růžičkovou a Jaroslavou Jiruškovou, Preiosso Sokol Blatná s vedoucí ing. Hanou Novotnou a asistentkou Janou Novotnou, AdellineČeská Lípa s vedoucí Naďou Vavruškovou, Panterky Dolní Beřkovice s vedoucí Kateřinou Novou Rebelky DDM Děčín s vedoucí Petrou Příhodovou, Princezny Hluboká nad Vltavou s vedoucí Terezou Kadlecovou, DDM Hořice s vedoucí Gabrielou Festovou, Chicas ZŠ na Habru Hořice s vedoucí Markétou Jeriovou, CheekyCheerky Hradec Králové s vedoucí ing. Anetou Brindovou, TŠ Stardance Chomutov s vedoucí Monikou Křížkovou , ZUŠ Jirkov s vedoucí Michaelou Tenglerovou a Hanou Šimkovou, Mažoretky Kamenice s vedoucí Markétou Novotnou, TJ Sokol Květinky Kladno s vedoucí ing. Markétou Tůmovou a Martinou Tůmovou, , Mažoretky Písek s vedoucí Bc. Andreou Žákovou, Mažoretky HulPra s vedoucím Robertem Petřinou, Bohemia ZUŠ Přeštice s vedoucí Věrou Sudkovou, Mažoretky Kaspi ZUŠ Přeštice s vedoucí Lenkou Kašparovou, Seven Sport Příbram s vedoucí Terezou Tylšovou, Mažoretka Šlapanov s Kateřinou Tvrdíkovou, Koloseum Dance Team Štěnovice s vedoucí dr. kamilou Pečenkovou, ZŠ Mirabell Teplice s vedoucí Miluši Ramešovou, Mabely Úvaly s vedoucími Michaelou a Karolínou Zahrádkovou, Klapeto ZŠ Vimperk s vedoucí Mgr. Dagmarou a Mgr. Alžbětou Rückorovou, Klub mažoretek Zakřany s vedoucí Veronikou Benáčkovou a Kateřinou Jaškovou a domácí TJ Sokol Stochov s vedoucí Ivou Tarabíkovou.
Ve Stochově nás čekala náročná soutěž, naplněná až „po střechu“. Startovalo zde poprvé více klubů, postřehy některých z nich jsme zaznamenali:
„Těšíme se na každou soutěž, na tuto obzvlášť. Náš start má v této soutěži dnes premiéru. Hned napoprvé se zde cítíme dobře, hala je prostorná a větraná, není zde dusný a vydýchaný vzduch. Zahájení bylo důstojné, asi tak by mělo vypadat i na jiných soutěžích, zvláště pak na těch, kde se jedná o národní úroveň. Funguje zde všechno i občerstvení , je nám zde dobře. Každý postup do finále nám udělá radost a bude odměnou za dřinu na trénincích“, řekla Naďa Vavrušková, Adelline, Česká Lípa
„Trénujeme děti od pěti let, dnes ve Stochově i v MČR v mažoretkovém sportu startujeme poprvé. Pro nás bude zajímavé porovnat výkony, úroveň a jejich předvedení, s ostatními. Do finále bychom moc rády postoupily, děti se těší na další soutěže a pokud do nich postoupíme, bude to pro nás milé překvapení.“ Jaroslava Jirušková, Lady birds Benešov nad Ploučnicí.
„Nyní ukončila sestavu naše první soutěžící, chybičky tam byly, viděly jsme je. Pokud postoupíme, vše doladíme. Na dnešek jsme se těšily, ale všechny máme trému. Halu známe, byly jsme zde několikrát jako soutěžící, dnes jsme zde jako vedoucí“, prozradily Tereza Tylšová a Nikola Turečková, Seven Sport Příbram
„Klepu se trémou i za soutěžící, prožívám to. Cestu z Děčína jsme měly v pohodě, cestou jsme se česaly, abychom jsme po příjezdu vše stihly. Ani jsme předstih nepotřebovaly, vše je v pohodě a bez stresu. Líbí se nám dnešní organizace, hala je prostorná, větraná, paní u registrace byla příjemná. Na postupy se těšíme, bude to pro nás odměna za dřinu s nácvikem. Jsem plná dojmů“, řekla Petra Příhodová, Rebelky DDM Děčín
„První starty máme za sebou, s předvedením jsem celkově spokojená, v porovnání s ostatními je vidět rozdílná pojetí. Také je vidět, že musíme i nadále na sestavách pracovat, přece jen dnes v této soutěži startujeme poprvé, učíme se. Na případné postupy se těšíme, děvčata by byla v případě postupů do finále nejšťastnější“, Markéta Novotná, Mažoretky Kamenice
„Startuje nám zde jedna skupina kadetek, s předvedením je spokojenost, chybičky sice byly, hůlka spadla, ale do finále, pokud postoupíme, vše spravíme. V postup věříme, líbí se nám organizace soutěží, zatím k průběhu soutěže nemáme námitky.“, řekly Karolína a Michaela Zahrádkovy, Mabely, Úvaly
„Do Stochova jsme jezdívaly soutěžit, ale pak byla po dva roky kvalifikace u nás, v Blatné. Po zavedení pochodového defilé do kvalifikačních kol jsme od soutěže upustily, naše sokolovna nesplňuje délku 25 m + nástupní plochu. Do Stochova jsme se vrátily, jsou zde účastnice z jiných klubů než jezdily k nám, je to zajímavé vidět, prostředí je zde příjemné, výborné publikum, príma soutěžní atmosféra, venku jarní den….“ , dodala Jana Novotná, Preziosso TJ Sokol Blatná
„Kdyby nám někdo chtěl pomoci s vedením mažoretkového klubu, podpořili bychom ho. Podporujeme každý spolek na území města Stochova. Spolky si mohou požádat o příspěvek na činnost a bylo by pěkné, kdyby mažoretky patřily mezi ně. Ve Stochově by se založením mažoretkového klubu rozšířila nabídka volnočasových aktivit určených přímo děvčatům“, vyslovila přání paní Miloslava Becherová, starostka města.
Město Stochov podporuje tuto soutěž v mažoretkovém sportu po jedenácté, o to je to obdivuhodnější, že dosud vlastní skupinu, která by město reprezentovala, Stochov nemá. I když už alespoň v malých formacích TJ Sokol reprezentují Adéla a Aneta Tarabíkovy. Bylo by překvapením, kdyby při další soutěži ve Stochově přišly místní mažoretky pozdravit účastníky a obecenstvo vystoupením v zahajovacím ceremoniálu. Soutěži ve Stochově fandí i kolegové z partnerského města Saarwellngen, Německo a ve dnech konání město navštěvují. Letos soutěž zhlédly a byly poctěny předáváním medailí dámy Gudrun Rohe a Coni Rohe.
Při sestavování programu se vychází z předpokládaného času potřebného pro vystoupení a hodnocení formací. Tempo samotné soutěže však záleží na čase, který v danou chvíli potřebují rozhodčí pro zapsání bodů. Pokud je potřeba, soutěž se zvolní. Při vyšším počtu soutěžících je pak celkový čas delší; déle trvá i vyhlašování výsledků, je vícekrát pauza pro úpravu kostýmů a nelze ani opomenout ubíhající čas při nepřipravenosti hudebních nosičů. Na každé soutěži je jiný zvukař a rozdílná úroveň technického vybavení pro ozvučení. Z uvedených důvodů je čas v propozicích orientační a čas ukončení se předpokládaná veličina.
IMG_2587Při závěrečném předávání ocenění skupiny i malé formace odcházely z nástupu svévolně. Po prohlášení soutěže za ukončenou se závěrečného pochodu zúčastnilo jen torzo přítomných mažoretek. Pochvala patří Cheeky Cheerkám Hradec Králové, Preziosso Sokol Blatná, Květinkám Kladno a Mažoretkám TJ Stochov Sokol.
Dle soutěžního řádu je vyhlášení výsledků součástí soutěže. Porušování soutěžního řádu může vést až k anulování výsledků. Na druhé straně je pochopitelné, že soutěžící spěchají domů, zvláště když je neděle a před nimi dlouhá cesta. Řešení složité není, ale je nutné vědět, co soutěžící chtějí; zda být brzy doma, pak přidáme další soutěžní místo nebo co nejvíce naplněnou soutěž, pak musí vydržet do jejího dlouhého konce. Jsou zde i jiná řešení, ale důležité jsou podněty vedoucích. Pokud o některém řešení již víte, napište, podněty pak projednáme na celorepublikovém semináři. Optimalizace je neustálý proces.
V každém případě byla soutěž ve Stochově s kvalitní úrovní výkonů. S mnoha z nich se potkáme ve finále, s některými zaručeně až v Praze. Milým překvapením byly výkony nově startujících. Je ještě na čem pracovat a zároveň je na co se těšit.


Oficiální stránky kvalifikačního kola ve Stochově Článek 2016

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru