TS Lady Stars Hustopeče

TS Lady Stars Hustopeče získaly na MS 2013 v disciplíně Show Majorettes, v kategorii senior, 1. místo, z počtu šesti startujících skupin, s choreografií Aladdin´s Magic Lamp.

Působení v MČR neměl klub dlouhý, trval cca 12 let, ale do historie mažoretkového sportu se zapsal výrazněji. V roce 2005 se klub zapojil do organizace soutěží MČR, v Hustopečích získal podporu, a tak se celkem pořadatelství ujali 5x, naposledy v roce 2012. 

Taneční skupinu založila a vedla paní Věra Komoňová, navázala na kroužek volnočasových aktivit v zařízení Duhový svět. Naposledy startovala TS Hustopeče v sezóně 2016 na 4. ročníku MS ve sportovní hale Královka, obsadili 5. místo a do dalších ročníků se již nezapojili.

Show majorettes, kdysi oblíbená disciplína je v současnosti vidět jen ojediněle, a to u zahraničních skupin. U nás se do show už skupiny nehlásí. Kdysi to bývala oblíbená disciplína pro pobavení závodnic i publika. Od show se začalo upouštět asi proto, že s nároky mažoretkového sportu se stal nácvik více choreografií pro jeden tým náročný a možná také proto, že soubory už pak mino soutěž nemají se show kde vystupovat. Choreografie show si klade nároky na prostor i kulisy, a to se stává pro organizátory jiných akcí problémem.

V letošním roce se koná X. ročník Mistrovství Světa v mažoretkovém sportu, tentokrát v Ostravě.

Nebylo by tedy od věci vzpomenout na některé okamžiky z roku 2013 a konfrontovat je se současností 🙂

 

Přejít nahoru