V Náchodě se slavilo

Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu , výkonnostní třídy A, s náčiním třásně, mix a flag, v hostitelském městě Náchod, vyvrcholilo finálovým kolem. Místním pořadatelem byl mažoretkový klub MONA Náchod, který letos oslavil 25 let od svého založení. Přípravu a realizací finálového kola ozdobil klub společnou skladbou, jako součást oslavy své existence a vzdal tak hold mažoretkovému sportu, do kterého zapojil všechny členky klubu. Ty pak společně poděkovaly své vedoucí, paní Monice Bergerové, krásnou kyticí s nápisem 25 let.
Na finále postoupily formace z devíti kvalifikačních kol, na startovní listiny bylo zapsáno 328 formací, z 58 kubů:
Aliens DDM Písek, All Stars mažoretky Turnov, AMA Opava, Ametyst DDM Nýrsko, Andílci Lanžhot, Andria Hrabová Ostrava, Angeles Dance Group Dvůr Králové nad Labem, Bohuňovické mažoretky Šternberk, Cheeky Cheerky Hradec Králové, Daisy Ostrava, Dance klub Spirit Kladno, Dračice Bystřice, Dům dětí a mládeže Hořice, Elité Ostrava, Excelent Dolní Benešov, Fantasy Přerov, Gina Brodek u Přerova, Juventus Karviná, Kala – MKS Havířov, Kaspi Přeštice, Klub mažoretek Valtice, Klub mažoretek Zakřany, Koloseum Dance Team Štěnovice, LASSIES Brno, Mažoretka Rokytnice nad Jizerou, Mažoretky Panterky Dolní Beřkovice, MK Ballerisimo Hlučín, Květinky T.J. Sokol Kladno, LV 2 Sokol Písek, Majorettes Sokol Třebíč, Mažoretky Bailar Praha-T:J. Sokol Petrovice, Mažoretky BELLA Junior Chotěboř, Mažoretky Hraběnky Kamenice, Mažoretky Klapeto Vimperk, Mažoretky Petra Studénka, Mažoretky Ruda nad Moravou, Mažoretky Severovýchod Zábřeh, MICHELLE Karviná, MiKaDo Karviná, Minima Husinec, Mirabell Teplice, Neonky Moravská Nová Ves, Postřelmovské mažoretky Postřelmov, PREZIOSO Sokol Blatná, Rodičovský tým Bystřice, Sevensport Příbram, SK Šuměnky Šumná, Sokol Ardent Hradec Králové, Stars Ostrava, Taneční centrum YESDANCE Jeseník, Taneční skupina Coralina Pardubice, Terčino Ultimátum Hlučín, TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, TS Mažoretky Minnie Český Těšín, Základní umělecká škola Jirkov, Zuzanky Týnec a domácí MONA Náchod.
Po milém úvodu pokračoval zahajovací ceremoniál, mažoretky klubu Zuzanky Týnec přinesly na plochu vlajky, Adéla Křičková, členka sólového sborového zpěvu ZUŠ Nové Město nad Metují zazpívala českou hymnu, soutěž pozdravil pan Ludvík Berger, ředitel soutěže, pan Jan Birke, starosta města prohlásil soutěž za zahájenou. Mažoretka Aneta Vacková, čerstvá Mistryně ČR v disciplíně sólo s hůlkou, poděkovala jménem všech mažoretek za přijetí a organizaci soutěže a připomněla, že je letošní soutěž v Náchodě je i v duchu oslavy 25. výročí založení pořadatelského klubu Mona a tak se současně připojila ke gratulantům a popřála klubu velkou členskou základnu, úspěchy na soutěžích a vzornou reprezentaci svého města. Paní Monika Bergerová, hlavní rozhodčí, přednesla slib za všechny členy poroty.
Česká federace mažoretkového sportu udělila u příležitosti 25. výročí Pamětní pohár městu Náchod, za dlouholetou podporu mažoretkového sportu a Pamětní pohár klubu MONA Náchod, za přínos mažoretkovému sportu. Oba poháry přijali ocenění z rukou paní Marty Pavelkové, předsedkyně federace.
V sobotním medailovém ceremoniálu ocenila výkon členek skupin grand seniorů a nestorek mažoretkového sportu, paní Pavla Maršíková, místostarostka města a ředitel soutěže, předáním malé pozornosti:
• paní Markétě Tůmové a paní Evě Zvoníčkové, Květinky Kladno
• paní Ireně Peřinové, Juventus Karviná
• paní Evě Ludmilové, Fantasy Přerov
Žáci 8.B, ze ZŠ , z Nového Města nad Metují, připravili benefiční stánek pro pomoc těm, co to potřebují. Ve spolupráci s nadací VIA vytvořili projekt Krok správným směrem, s cílem získat finanční prostředky na zlepšení životních podmínek pro dva chlapce, autistická dvojčata s hyperkinetickým syndromem, Alberta a Igora.
Po dvoudenním zápolení nejen o medaile, ale také o postupy na mistrovství Evropy a mistrovství světa, soutěž oficiálně ukončil ředitel soutěže spolu s Janem Čtvrtečkou, místostarostou města. Pan místostarosta ve své závěrečné řeči ještě jednou poděkoval všem soutěžícím, vedoucím a organizátorům, poblahopřál oceněným, pozdravil „opaváky“ a vyslovil přání, aby soutěž v mažoretkovému sportu se konala v Náchodě i v příštích letech. Také prozradil, že se připravuje stavba nové sportovní haly a určitě bude sloužit i mažoretkovému sportu.

Marta Pavelková
Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru