Zlatá Hlučínská hvězda 2018

V neděli 25. února se uskutečnil již 3. ročník mezinárodní nepostupové soutěže Zlatá hlučínská hvězda. Soutěž se těší stále větší oblibě nejen mezi diváky, ale hlavně mezi soutěžícími, pro které soutěž představuje jedinečnou příležitost vyzkoušet si originální soutěžní plochu ještě před začátkem kvalifikačních soutěží. Na sportovní halu v Hlučíně, kde se soutěž s pořadatelskou příspěvkovou organizací Sport a kultura Hlučín a Michelle Karviná, konala, se sjelo zhruba 600 soutěžících z 23 klubů, které přišlo podpořit na takřka 700 diváků. Soutěž překročila hranice jak krajské, tak republikové, kdy se zúčastnily 3 týmy z Polska- ZYGZAK Czerwionka-Leszczyny Polsko, Dom Narodowy Cieszyn – Cieszynskie Gwiazdeczki a Pantery Gliwice Polsko.
Kromě již každoročně tradičních účastníků přijely i kluby, které se Zlaté hlučínské hvězdy účastnily poprvé, např. mažoretky Srdíčko Kass Střelnice Český Těšín, Mažoretky FALCO – Orel Vyškov. Samotné soutěži předcházely pečlivé přípravy, které se ve výsledku odrazily ve více jak čtrnácti hodinách samotného soutěžního klání, kdy ve třech věkových kategoriích (junior, senior, kadet) soutěžila děvčata v představeních sólo, duo/trio, miniformace i skupinových fomacích s náčiním baton a pom-pom. Celkově bylo vyhlášeno více jak 160 vítězů v 53 kategoriích, rozdáno bylo na 700 medailí, 60 diplomů a 200 plyšáků, ze kterým měly radost nejen nejmeší účastnice, ale také děvčata z kategorií senior a grand – senior. Cenu „ABSOLUTNÍHO VÍTĚZE“ získala skupina seniorky Baton z JUVENTUSU Karviná s celkovým počtem bodů 103,4.
Mimo kvalitní soutěžní zázemí Zlatá hlučínská hvězda představuje rovněž příležitost pro ty, kteří ještě nestartovali na Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu. Odborná porota vybrala tři skupiny, které v rámci projekt Šance talentům, do kterého je Zlatá hlučínská hvězda zapojena, dostaly možnost na MČR v mažoretkovém sportu výkonnostní skupiny B, se přihlásit. Jedná se o Mažoretky FALCO- Orel Vyškov, Mažoretky Srdíčko Kass Střelnice Český Těšín a BabyOrionky Němčice nad Hanou.

Za tým pořadatelů děkujeme všem zúčastněným, partnerům a sponzorům a těšíme se na další ročník.

VýsledkyOfficial article

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zlatá Hlučínská hvězda 2018

25.2.2018
Sportovní hala Hlučín
Pohárová soutěž

Výsledky

 Skupiny  Formace
Absolutním vítězem se stal KLUB Juventus Karviná s celkovým počtem bodů 103,4, (senior podio)

Oficiální web

ZDE 2016


Pořadatelé

Sport a kultura Hlučín, MICHELLE Karviná z.s.


Přejít nahoru