ČFMS Newsletter XII.

Summit, kalendář, QScore, soutěž

SUMMIT – seminář vedoucích
Už za týden by se měl konat celorepublikový seminář v Olomouci. Z médií slyšíme informace o vývoji mutace omikron, nejsou však lichotivé. Pro nás dosud platí nařízení ze 17. ledna 2022, ze kterého vyplývá, že se akce do 100 osob konat může, za dodržení následujících podmínek:

· každá osoba musí mít nasazenou chirurgickou roušku nebo respirátor třídy FFP2, KN95 nebo N95,
· osoby jsou usazené tak, aby mezi sebou seděly ob jedno sedadlo (to neplatí pro členy společné domácnosti).

Dále musí být splněna alespoň jedna z následujících podmínek:
· prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání semináře,
· aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvou dávkových vakcín, první u jedno dávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

Kdyby ještě došlo k nějaké změně, budeme vás informovat na e-mail nebo na mobil (kontakty přebereme z přihlášek). Pokud by konání summitu nebylo v tomto termínu možné (což už známe z minulých let), pak bychom jej buď přesunuli na jiný termín nebo uvažovali o online přenosu. Ale je lepší se vidět na živo, bez ranní nervozity před soutěžemi, bez starostí o svěřence, v pohodlí a klidném prostředí university.

 

KALENDÁŘ 2022
Do kalendáře je dopsán termín 26.03., což je konání soutěže Bělotínský pohár, na kterém už po šesté prověříme úroveň celé přípravy nadcházejícího ročníku. Taková „generálka“ před zahájením kvalifikačních kol je pro celý štáb důležitá, do prvních startů se dá ještě ledaco vyladit. Bělotín je dostupná obec, je u sjezdu z dálnice a má vlakovou zastávku.

Sbor rozhodčích se sejde na svém aktivu 5. 3.
Nyní se pracuje na personální auditu sboru rozhodčích a rozhodčích v zácviku. Sestavování porot pro jednotlivá kola se rýsuje náročnější; sbor bude oslaben o více členek, které odchází na mateřskou dovolenou. Pro nás sice komplikace, které si budou žádat i změny, ale jinak je to dobré znamení, mažoretkový sport potřebuje nové adepty. Kolegyním přejeme, aby jim všechno dobře dopadlo.

Obhlídka Sportovní haly F. J. Curie ve Znojmě se konala 13. 1., společně s místními pořadateli Šuměnky Šumná. Hala je podobná hale v Hořicích, jen tribunu má až po plochu, vchod je samostatný, hned vedle restaurace. Počet šaten je omezený, jako ostatně téměř všude, od šatem je samostatný vchod na plochu, kde lze vyhradit i prostor pro rozcvičování.
Halu si můžete prohlídnout na webu -> zde

Aktuální a další informace budou uvedeny v místních propozicích.

 

Přihlašovací aplikace QScore
Do aplikace se postupně vkládají sportovní události, což znamená, že přihlašování do MČR je funkční, a to až do 19. 3., kdy bude přístup do sportovních událostí uzavřen. Po tomto termínu se bude možné dohlásit jen individuálně, prostřednictvím e-mailu qscore@majoretsport.cz.

Zda připravený počet měst pro kvalifikační kola bude dostačující, o tom lze jen spekulovat, ale po summitu v Olomouci bychom snad mohli vědět více.

Aplikace bude rozšířena o modul přihlášek na všechna školení, na summit se to už nestihne, jen zkušebně. Princip přihlašování na školení bude stejný jak je tomu do soutěží, adepti se budou vybírat se seznamu daného klubu. Modul umožní i vystavení předpisů pro FA.

Prochází se i seznamy klubů. Kluby, které poslední dva či více let nevykazovaly ve federaci aktivitu, se oslovují v tom smyslu, zda hodlají být i nadále zapojení mažoretkového sportu. V opačném případě se pak převádí do archivu. Převedením do archivu se pak nezkreslují aktuální počty. Kluby z evidence nezmizí, tvoří historii. Ono přece jen v poslední, pro nás nestandardní době, se věci poměnily, a to i v samotné existenci klubů. Klubům, které činnost ukončí nebo přeruší, přihlašovací údaje do aplikace zůstávají.

Činnost pozastavil klub TS Mažoretky Minnie Český Těšín. Trenérka odešla na delší studijní stáž do zahraničí, ale nevylučuje, že se po návratu do republiky znovu nechopí trenérského žezla.

V aplikaci se objevily nové kluby, ale jak vážně myslí se zapojit do mažoretkového sportu ukáží až přihlášené formace.


INSTRUKTOŘI MAŽORETEK
Aktualizací prochází i seznam licencí C, instruktor mažoretek III. třídy. Počet licencovaných instruktorů dosáhl úctyhodných 86 osob.

Instruktoři jsou chápáni jako nositelé pokroku, na universitě si rozšířili odborností a setkali se při výuce se skutečnými universitními lektory. Vést samostatně svěřence si vyžaduje neustále rozšiřování a prohlubování vědomostí, na to pamatováno i v pravidlech.

V podmínkách je uvedeno, že se instruktor aktivně účastní tematických školení nebo seminářů, aktivů a kurzů (sebevzdělávání) pro zvyšování odbornosti a udržování přehledu v rozvoji mažoretkového sportu, přičemž minimální rozsah je alespoň jednodenní školení (6 h), v kalendářním roce.

U vícedenních školení pak může být interval ob rok. Nezvyšování odbornosti po tři roky, stejně jako přesunutí do archivu v daném klubu (instruktor není v aktivních členech v aplikaci QScore), může mít za následek odnětí/pozbytí licence.

 

ROČENKA 2020/2021 V PŘÍPRAVĚ

 

ROK 2022 V NOVÉM VIZUÁLU
A sledujte nás na Facebooku a Instagramu.

Soutěž
V lednovém vysílání pořadu Prostřeno jsme mohli vidět bývalou mažoretku, členku klubu Mona Náchod, vítězku soutěže krásy Miss, Andreu Bezděkovou. Že se věnovala mažoretkám, s tím se v pořadu pochlubila, dokonce měla navlečenou i získanou medaili.

Uhodnete, ze kterého roku?
Napovíme, že medaile měla růžovou stuhu.
Svůj tip můžete zaslat na email: m-cr@email.cz

Přejít nahoru