Článek IFMS o medailích

World Championship Majorettes Sport 2014 Europa 2012 má své insignie, jednou z nich jsou medaile. Jaká bude jejich finální podoba je těžký oříšek, vždyť o medaile se doslova bojuje.

„Medaile pro ty nejlepší“

Pokud dovedou organizátoři dát medaii příběh a grafici jej dovedou do medaile vtisknout, pak se stává z medaile cennost, nikoliv jen kovový předmět. Důležitou součástí medaile je i stuha. Na letošních medailích zářila stuha růžová. Mohli byhom si myslet, že růžová je moderní barva v odívání, ale pozor, růžová je symbolem něhy, jemnosti, romantických lásek, ale také nezralosti a naivity. Všechny tyto vlastnosti patří k mládí a oko pozorného diváka jistě zaznamenalo, že tyto vlastnosti lze vypozorovat i z choreografií tolika soutěžních sestav.
Avers medailí nese logo šampionátu, kterým jsou písmena W (world) a M (majorettes), protkaná dvěma hůlkami. Hůlka k mažoretkám patří; traduje se, že hůlka u mažoretek je napodobenina svitku not, kterým kapelník udával při pochodu orchestru takt. Tím, že jsou hůlky vetknuty do písmen symbolizuje propojenost mažoretek se světem. Pokud medaili otočíte o 180°, opět čtete W M, což symbolizuje mažoretky na celém světě, tuto symboliku ještě podtrhuje silueta kontinentů a dále napovídá, že jsme sportem otevřeným pro celý svět.
IFMS_WCH_MEDAL2
Revers medailí je vyznačen logem IFMS. Logo má tvar trojúhelníku; trojúhelník bývá spojován s ženským principem (vulva). Hvězdičky symbolizují mezinárodní prvek; jsou dominantní na vlajce Evropské unie, vlajce USA a vlajkách dalších států. Skupina mažoretek symbolizuje, že mažoretkový sport je sportem masovým a zachycená figura pak definuje krásu mažoretkového sportu, eleganci pohybu, přesnost synchronu a umění pracovat s hůlkou. Pod logem IFMS je silueta mostu. Sportovní hala je umístěná pod Nuselským mostem (délka mostu je 485 m a výška 42,5 m, v mostě vede trasa metra). Most ovšem symbolizuje spojení dvou břehů (dokážu x nedokážu, vytrvám x vzdám, naučím x nenaučím, zvládnu x nezvládnu) a nevíte, co vás na druhé straně čeká. Pokud ovšem nezkusíme most přejít, tak to niky nezjistíme a můžeme jen spekulovat.
Obě strany medaile jsou doplněny a ozdobeny prvky lidovými; konkrétně jsou převzaty ze světově známých suvenýrů, kterým je ruská matryoshka. V minulém roce přijel šampionát pozdravit zástupce za Ruskou federativní republiku, ocenil vysoké výkony soutěžících a projevil přání, aby i Rusko bylo členem federace; jeho vstřícné gesto je otisknuto ve stovkách letošních medailí.


Oficiální stránka převzatého článku Article 2014

Oficiální stránka WCH Majorettes Sport 2014 WCH Majorettes Sport 2014

Autor: Bc. David Serafin; Grafika: Nikola Bílková

1 názor na “Článek IFMS o medailích”

  1. Dobrý den ,chtel jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi cma a ifms.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru