WCH – Písek – 2. World Championship Majorettes Sport 2014

Mistrovství světa v mažoretkovém sportu 2014 se konalo ve dnech 28.-30.8.2014 v Praze. Této významné mezinárodní události se zúčastnila i děvčata z OS Mažoretky Písek.

„Písecké mažoretky rozhodně neusnuly na vavřínech“

Postup si písecké mažoretky vybojovaly na červnovém finále mistrovství ČR v mažoretkovém sportu, a to ve věkových kategoriích juniors ( 12 – 14 let) a seniors ( 15 a více let).
Z Prahy se děvčata vrátila s úžasnými výsledky – v disciplíně baton za pochodové defilé seniorky získaly zlaté medaile a titul mistryně světa. Pódiová sestava seniorek byla oceněna stříbrnou medailí a titulem vicemistryně světa.
Juniorky si přivezly za pochodové defilé a pódiovou sestavu dvě krásná 3.místa – bronzové medaile a tituly 2.vicemistryň světa.
I v sóloformacích se blýskaly medaile. V kategorii baton zlatou medaili a titul mistryně světa získalo seniorské duo Tereza Blažková a Pavlína Maternová, stejný titul a zlatá medaile patří i juniorské sólistce Jolaně Blažkové. Sbírku nádherných úspěchů doplnila kadetka Adélka Kudějová fantastickým 4.místem v kategorii sólo pom pom.
WCH - Písek - 2. World Championship Majorettes Sport 2014_duo_tereza_a_pavlina_-_mistryne_sveta
Co dodat ? Díky mažoretkám za píli, snahu, bojovnost a ohromné nasazení , díky trenérkám za nekonečnou obětavou práci, díky ZŠ J.Husa za vytvoření velmi dobrých tréninkových podmínek, díky rodičům za trpělivost a spolupráci !
Písecké mažoretky s hrdostí a pýchou reprezentují svoje krásné město. Písek se mezi mažoretkami stal synonymem kvality a nejvyšší úrovně. Mažoretkový sport není sportem olympijským a pravděpodobně jím nikdy ani nebude. Ale slzy štěstí na tvářích našich děvčat v momentě, kdy zní česká národní hymna na počest mistryň, jsou srovnatelné i se slzami pod pěti olympijskými kruhy.
Písecké mažoretky rozhodně neusnuly na vavřínech. Už nyní začala nová sezóna a všichni společně pilně pracují na dalších choreografiích a sestavách.
Účast OS Mažoretky Písek na 2.WCH 2014 finančně podpořilo Město Písek z příspěvků určených na volnočasové aktivity mládeže.