Dopis trenérům a mažoretkám

Milé mažoretky, vedoucí

Byla jsem tento víkend na MČR v Náchodě jako rozhodčí na finále POMS, MIX, SHOW a Flag. Od roku 2010 vykonávám práci rozhodčího v naší asociaci. Společně s několika dalšími rozhodčími a lidmi fundovanými v tomto sportu jsem měla možnost se podílet a přispět k rozvoji tohoto sportu. Sama jsem velice usilovala o to, aby se náš sport stal sportem výkonostním, ovšem zároveň se zachováním jeho estetické složky.
Po dlouhých útrapách se zaváděním nových pravidel, nového stylu hodnocení, nových povinných prvků a dalších „novot“, které nám “znesnadňovali” práci, můžu sama za sebe říci, ŽE TO MÁ SMYSL!!!
Po víkendu v Náchodě jsem odjížděla s velikým nadšením a zadostiučiněním, že je to na velmi dobré cestě. Několikrát za ty dva dny jsem zažívala pocit, kdy jsem na Vás, na soutěžící, trenéry a choreografy, byla neskutečně hrdá. Zřejmě to vychází z celé koncepce našeho snažení. Po několika desítkách skladeb jsem zůstala se skoro prázdnou kolonkou pro srážky. Tohoto pocitu jsem jako rozhodčí chtěla dosáhnout. Vždy doufám a těším se, že se objeví výkon, kdy budu sedět na židli jako přikovaná a vůbec mě ani nenapadne napsat „čárku“…
Vím, že ze své pozice mladé rozhodčí je to velice troufalý vzkaz, ale opravdu bych Vám vedoucím moc chtěla poděkovat, že jste to nevzdali a že stále pracujete nejen na svých svěřenkyních/svěřencích, ale také na sobě. Vím, že nic není ideální, ale věřím, že tato cesta je opravdu správná.
Ještě jednou Vám děkuji za velice vysoké výkony.
Myslím, že budu mluvit za celou porotu, když řeknu, že všichni, co usedáme na místa rozhodčích se těšíme s čím novým přijdete, jaké nápady jste si pro nás připravili, jaký kus práce jste na sobě udělali, ….
A za sebe můžu jen říct, že jsem nadšená, když mohu odevzdávat hodnotící formulář se známkami, které spadají do kategorie – VELMI VYSOKE!!
DÍKY ZA KRÁSNÝ ZAŽITEK A MAKEJTE DÁL!

Bc. Michaela Augustinová
rozhodčí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru