Hradec nad Moravicí – zrušení kvalifikačního kola

Zdravíme všechny příznivce mažoretkového sportu a MČR mažoretkového sportu a mažoretek pod záštitou IFMS.
Vzhledem k tomu, že kolem nás kolují neustálé dohady z jakých důvodů bylo kvalifikační kolo v Hradci nad Moravicí zrušeno, rozhodli jsme se důvody napsat ke zveřejnění, protože zrušení soutěže zasáhlo nejen naše sdružení, ale také průběh kvalifikačních kol MČR, jeho pořadatelé a vyhlašovatelé.
Soutěže patří k městu již od roku 1997, od roku 2013 se po „pořadatelské přestávce“ konaly ve sportovní hale hotelu Belaria. Hotel pro soutěž poskytuje určitý standard a pronájem není levnou záležitostí (téměř 30 tis. Kč). Pro letošní ročník jsme měli vše připraveno, jako smlouvy se sponzory a sponzorské dary na účtu, které se budou muset vrátit, objednané dorty pro VIP, tyto se musely zrušit, všude už visely plakáty, ty jsme museli sundat, město poskytlo individuální dotaci, v novinách byly zveřejněny informace o konání kvalifikačního kola a s hotelem Belarie byla podepsaná smlouva, ze které vyjde storno poplatek za odstoupení od smlouvy, muselo se zrušit ozvučení, natáčení, hlasatel. Byli jsme připraveni i letos překrýt klouzavé parkety standardizovaným povrchem.
Soutěž je pro město chloubou a pro sdružení poctou, že ji můžeme organizovat a přispět tak k rozvoji mažoretkového sportu v České republice.
Počet přihlášek byl pro nás velikým zklamáním; byl tak malý, že téměř v každé kategorii byla maximální obsazenost dvou startujících, a to víceméně z našich řad, soutěžili bychom sami mezi sebou. Důvod, že 19. březen je brzký termín, nám připadá velice lichá výmluva; v regionu už bylo tolik pohárových soutěží, že většina už má sestavy vyzkoušené. Výmluva, že se soutěžící budou raději převlékat někde na chodbě, než běhat pro zapomenuté věci do hotelových pokojů, nám připadá nepochopitelná; případný nedostatek šaten bývá ze strany vedoucích předmětem kritiky.
Ke zrušení kvalifikačního kola došlo po zvážení a vzájemné dohodě s organizátory MČR a to na základě velmi malé účasti v této kvalifikaci. Soutěžní řád zrušení kvalifikačního místa pro malý počet přihlášek umožňuje.
Naše sdružení velmi mrzí zrušení letošní kvalifikace. Neztrácíme však optimizmus a věříme, že se v Hradci budou pořádat další ročníky MČR a my se budeme těšit je organizovat alespoň tak, jako ty předešlé.

Občanské sdružení mažoretky Charlie, Hradec nad Moravicí.

Poznámka vyhašovatele

Za mnohaletou spolupráci byla v únoru 2015 městu Hradec nad Moravicí udělena dvě ocenění; za podporu mažoretkového sportu a za rozvoj mažoretkového sportu. Ocenění převzal v Praze osobně pan starosta Josef Vícha. Pan starosta byl jedním z mála zástupců pořadatelských měst, který přijel osobně pozdravit do Prahy konání Mistrovství světa v mažoretkovém sportu vloni v srpnu.
Loňskou soutěž v Hradci shlédla i delegace z Běloruska. Kolegové z Běloruska se letos hodlají zapojit do mezinárodních soutěží a v současné době se zajímají o podmínky vstupu do IFMS.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru