Hradec a základní škola patřily mažoretkám

V Hradci startovaly týmy:
Ještěrky Branka u Opavy, Gina Brodek u Přerova , StarsTalento Frýdek-Místek, Kala-MKS Havířov, MK Ballerisimo Hlučín, Paprsky Hlučín, Michelle Karviná,Mikado Karviná, Lexy Kroměříž, AMA Opava, TK Dancing Roses Opava, Daisy Ostrava, Stars Ostrava, Taneční klub JOY Ostrava, FO Marie M. Dudová, ostrava, Postřelmovské mažoretky Postřelmov, Ještěrky Slatina, Mažoretky Petra Studénka, Severky Zábřeh, Angels Ždánice a domácí Charlie Hradec nad Moravicí.
Kvalifikační kolo pro Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu v zahajovacím ceremoniálu prohlásil za otevřené pan Josef Vícha, starosta a mimo jiné uvedl, že škola i Hradec dnes patří mažoretkám. Pan starosta byl spolu s místostarostou Mgr. Patrikem Orlíkem a paní Mgr. Radkou Očadlíkovou, ředitelkou zdejší základní školy, kvalifikačního kola účasten.
Vůbec poprvé se v Hradci n. M. soutěž konala v roce 1997. Soutěžící tehdy v disciplíně pochodové defilé měly vyznačenou trasu na silnici před objektem Městského úřadu v Hradci a pódiové sestavy se pak konávaly na nádvoří Červeného zámku. Obě místa byla pro mažoretky zajímavá, ale vše, včetně volby Miss, bylo závislé na počasí a to je vždy pro pořadatele i soutěžící velice náročné, jako i venkovní instalace tribun nebo stanoviště pro rozhodčí. Program byl sice sestavován s časovou rezervou, aby za nepříznivého počasí bylo možné starty posunout. Také v soutěžním řádu bylo uvedeno, jaké budou postupy z nedokončených sestav, které by způsobila nepřízeň počasí.
Poslední dva roky se soutěže přesunuly do sportovní haly hotelu Belária. Hotelové pokoje se proměnily na šatny, hala se soutěžícími a diváky praskala ve švech. Ovšem zařadit pochodové defilé v Belárii do programu možné nebylo. Stávající prostorové podmínky to nedovolovaly. Jinak se mažoretkám i pořadatelům v této hale líbilo, kolem hotelu je minimální provoz i dostatek parkovacích míst. Nouze o účastníky v Hradci není, což potvrdil i letošní ročník; co do počtu startujících formací to bylo nejpočetnější kvalifikační kolo, tentokrát v téměř čerstvě (podzim 2016) zmodernizované tělocvičně základní školy. Výsledek modernizace je velice povedeným dílem, rozšíření objektu o tribuny, sociální zařízení a nářaďovny znásobilo možnosti pro její využití a vyhovuje i mažoretkovému sportu. Pro mnohé, kteří znají soutěže v Hradci již 15 let, byl tento ročník ve znamení rozšířeného komfortu a to jak pro soutěžící, tak pro diváky.
Komentované živé vysílání přibližuje mažoretkový sport ostatní veřejnosti. Fotodokumentace zachycuje nejen důležité momenty celé akce, ale zachycuje velice zajímavé prvky soutěžních sestav. Vedení města mažoretky podporuje a může se pyšnit jejich úspěchy i aktivitou spolku, který je místním pořadatelem. Obětavá paní ředitelka školy už nyní plánuje pro příště další vylepšení dispozičními úpravami interiérů. To vše jsou aspekty, které udržují zájem o starty v Hradci; soutěž v mažoretkovém sportu se stala největší události města.
Soutěžící si z Hradce odvezli medaile, ale ještě nevěděli, jaké jsou postupy. Postupy podle celorepublikových výsledků na sebe nechávají čekat, zvědavost a netrpělivost závodnic je ovšem veliká a dotazy zaplavují naše e-maily, což je závěrem pozitivní, svědčí o zájmu účastnic. Vedoucí i rozhodčí si zase odvezli vtipný dárek, perníková panoramata města. Diváci si mohli odvézt zážitky z pěkných výkonů, vedení města obdiv nad velikostí a klidným průběhem celé akce, pořadatelé dobrý pocit z uspořádané soutěže pro děti a mládež a vyhlašovatelé soutěže poznámky, co ještě zařídit.
Živé vysílání sledovalo takřka 6 000 unikátních diváků.

Oficiální stránky kvalifikace 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru