Jak to vidí porota

Výkonnostní úroveň třídy A v prvním semifinálovém kole v Hranicích Article 2014 byla na velmi vysoké úrovni, proto lze předpokládat, že většina soutěžních sestav postoupí na republikové finále mažoretkového sportu.
Očividně se v obou výkonnostních třídách zlepšila pohybová průprava, využití prostoru, práce s náčiním. Výkonnostní posun lze přikládat jak aplikací poznatků ze seminářů a školení do výuky, tak rozdělením soutěží do dvou výkonnostních tříd. Viditelná je i odvedená práce začínajících a nových skupin a formací, mnozí si vedou až překvapivě dobře. Osvojení pravidel není jednoduché; pro orientaci je důležitý jejich ucelený výklad. Za tím účelem bývá pořádán celorepublikový seminář, absence na něm se pak nutně projeví v soutěžích. V mnoha případech je to zbytečná ztráta v bodovém ohodnocení.
Neustále je co zlepšovat a na čem pracovat. Častou chybou se stal nezařazený prvek, výhoz se spinem. Za tuto chybu se již v kvalifikačních kolech sráželo 0,4 bodu, přesto tento prvek v semifinálovém kole znovu chyběl. V disciplíně show majorettes nepoužívali soutěžící téměř vůbec náčiní, ačkoliv si mohou vybrat náčiní libovolné (mimo hůlku a třásně). Sestava provedená bez práce s náčiním se při bodování projeví v nízké známce ve třetí oblasti hodnocení.

Autor: Monika Bergerová, hlavní rozhodčí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru