Kvalifikační kolo MČR se konalo v Hradci

Letošní první duben byl pro město Hradec v duchu mažoretkového sportu. Ve sportovní hale ZŠ v Hradci nad Moravicí se pořádalo jedno z šesti kvalifikačních kol MČR v mažoretkovém sportu a mažoretek, pod záštitou organizace České federace mažoretkového sportu a IFMS.
Pořadatelem kvalifikačního kola byl spolek mažoretky Charlie, který se může pyšnit tím, že již po čtvrté pořádá kvalifikační kolo, čímž navrátil tradici mažoretkového sportu zpět do Hradce. Tato soutěž má v našem městě tradici od roku 1997 a po létech pauzy se v roce 2013 vrátila zpět, a to díky mažoretkám Charlie, které se tuto tradici rozhodly obnovit.
V letošním roce jsme kvalifikační kolo MČR pořádali v zrekonstruované sportovní hale ZŠ a účast byla opět hojná. Co do počtu soutěžících, jsme měli největší účast v rámci kvalifikačních kol, přihlásilo se 530 soutěžících, soutěžilo se ve mnoha kategoriích a rozdali jsme 1110 medailí. Podívat se přišlo přes 420 diváků. Další diváci byli u internetového vysílání Stream, které bylo se skvělým komentářem, na vysílání v přímém přenosu dívalo přes 6000 diváků, čímž jsme se zařadili v rámci kvalifikačních kol na příčku největší sledovanosti.
V zahajovacím ceremoniálu nás přivítali hosté, místostarosta pan Mgr. Patrik Orlík, ředitelka základní školy Mgr. Radka Očadlíková a uvítací řeč měl pan starosta Josef Vícha, který prohlásil kvalifikační kolo v Hradci za otevřené. Státní hymnu, již tradičně, zazpíval sólista Národního divadla moravskoslezského v Ostravě pan Peter Svetlík. Celým dnem nás provázela moderátorka radia Čas Petra Češková, která soutěž moderuje již 4. rokem.
Jsme rádi, že můžeme takto reprezentovat naše město, a to i v rámci mezinárodní účasti, předpokládáme, že jako každý rok se naše děvčata nominují z MČR na mistrovství Evropy a MS, kde se budeme snažit o co nejlepší reprezentaci. Budeme i nadále usilovat o další pořádání kvalifikačního kola, popřípadě finálového kola a tím zviditelnění našeho města Hradec nad Moravicí.
V závěru nám dovolte poděkovat všem, kteří mám pomohli, abychom kvalifikaci mohli pořádat, a to ZŠ Hradec nad Moravicí za skvělý přístup, spolupráci a pomoc v organizaci, městu Hradec za finanční pomoc, PČR a MPO, dobrovolným hasičům Žimrovice za požární dohled, všem sponzorům a také rodičům, kteří byli ochotni pomoci při celé organizaci.
Děkujeme všem příznivcům mažoretkové sportu, úspěchy mažoretek Charlie můžete sledovat na našich internetových stránkách v sekci úspěchy http://www.mazoretky-charlie.cz/, přímý přenos daných kol MČR http://www.vysilamezive.cz/

Vedení spolku mažoretek Charlie

Oficiální stránky kvalifikace 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru