Městu Hlučín k výročí popřály i místní mažoretky

Letošní oslavy velkého jubilea města Hlučína se nesly v duchu festivalu ohňostrojů, bohatého programu na hlučínské Štěrkovně, ale také doprovodného programu na Mírovém náměstí.
Právě tam se v pátek 24.6.2016 sešly děti, žáci a studenti všech škol z Hlučína. Kromě mateřských a základních škol se zde představilo například místní gymnázium, základní umělecká škola či dům dětí a mládeže. Nesměla ovšem chybět ani parta usměvavých děvčat, taneční škola mažoretek MK Ballerisimo Hlučín. Dívky vystupovaly mezi programy jednotlivých škol po celý den. Tým, který vznikl v září roku 2015 sbírá úspěchy na všech soutěžích, kam přijede. Na začátku června mažoretky MK Ballerisimo reprezentovaly město Hlučín na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu, takže na oslavy měla děvčata opravdu dobře natrénováno. „V našem oddíle trénují tanečnice od 4 do 14 let. Účastníme se mnoha celostátních i mezinárodních soutěží, ve kterých jsme jen letos získaly již 17 medailí, z nichž většina je zlatých“ říká trenérka Karin Wronová.
Nejmladší mažoretky z MK Ballerisima se mimo jiné mohou pyšnit titulem „Šance talentům“, který je udělován talentovaným dětem asociací mažoretkového sportu IFMS. V rámci projektu „Šance talentům“ jsou vyhledávány talentované mažoretky po celé ČR, které pak získávají nominaci do Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Z vystoupení mažoretek šel mnohým divákům mráz po zádech. To, co malé holčičky zvládají s hůlkou by mnohdy nedokázali ani dospělí. A velké slečny? Ty do svých sestav přidaly i balet a gymnastiku. Bylo se tam na co koukat – výkony děvčátek z MK Ballerisima byly dech beroucí. ,,Naše mažoretky jsou skvělé. Mají hodné a milující trenérky, které to s nimi zkrátka umí. Ballerisimo vyniká nejen zde v Hlučíně, ale také na všech soutěžích. Vždy, když se objeví na pódiu, celá hala se rozzáří a všichni pozorně sledují výkony Ballerisimaček“, říká jedna z maminek, jejíž dcera se může za jediný rok působení v MK Ballerisimu pyšnit již pořádnou sbírkou medailí. Přesto, že zájem o mažoretkový sport je obrovský a místa v MK Ballerisimu Hlučín se rychle plní, může i vaše dcerka prožívat tyto velké úspěchy. Stačí se přihlásit na emailu mazoretky-ballerisimo@seznam.cz a poté dorazit 2. září v 16:30 do tělocvičny na ZŠ Miroslava Tyrše v Hlučíně.


Autor: www.hlucin.com

Oficiální stránky článku Oficiální stránky článku

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru