Na soutěži v Hořicích překvapily seniorky

Kvalifikačním kolem v hostitelském městě Hořice byl odstartován 22.ročník Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu a mažoretek.

Na startu se vystřídalo téměř 400 soutěžících, a to v 96 soutěžních sestavách, přesto se kvalifikační kolo co do počtu startujících řadí v letošní sezóně k těm menším. V Hořicích soutěžily mažoretky z 9 měst a obcí Královehradeckého kraje ( Dolní Beřkovice, Hradec Králové, Hronov, Náchod, Nový Bor, Nový Bydžov, Smiřice, Trutnov a domácí Hořice), „hostoval“ Zábřeh a Písek.
Důležitými aspekty pro pořádání jednotlivých kol je mimo jiné i dostupnost soutěží. Čím menší je pro účastnice vzdálenost, tím menší je pro ně finanční zatížení. Dále vhodná sportovní hala a zkušený pořadatelský tým Domu dětí a mládeže; v Hořicích se konala soutěž již po 16., a to v nepřetržité řadě.
Svou účastí soutěž podpořili představitelé města, pan Aleš Svoboda, starosta, pan Ivan Doležal, místostarosta, pan Karel Březina, předseda sportovní komise, čestné předsednictvo s paní ing. Klárou Dostálovou, 1. náměstkyní ministryně pro místní rozvoj, panem Martinem Sodomkou, viceprezidentem Autoclubu ČR a panem Zdeňkem Stuchlíkem, zástupcem SPA Smart Energy. Jmenovaní tvořili porotu VIP a udělili oceněným mažoretkám „dortové“ odměny.
Soutěže mažoretek byly dosud určeny dětem a mládeži do 26 let. V Hořicích měla premiéru vystoupení nové věkové kategorie nad 26 let Grandseniorky, a to diváci shlédli hned 3 skupiny. Tématicky bylo každé vystoupení pojato jinak, ale všechna tři diváky zaujala i pobavila. Soutěž krásy a elegance dosud výsadou mladých dostává další rozměr; odhodlanost, vytrvalost a důkaz, že mažoretkový sport mohou provozovat všechny generace (v týmech startovaly i padesátnice).
Vyhlašovatelé a organizátoři soutěží dbají na kvalitní organizaci soutěže a nepolevují ve snaze, aby mažoretky měly co nejlepší podmínky pro předvedení svých soutěžních sestav. V letošním ročníku byla ve srovnání s předchozími léty podstatně lépe ozvučená tribuna, což diváci ocenili vytvořením správné soutěžní atmosféry (ozvučení hal je mnohdy pro zvukaře „oříškem“).
Udělované diplomy v Hořicích měly novou grafiku. Tentokrát jsou na nich zakomponovány okvětní lístky, svou barevnou rozmanitostí připomínají pestré a dokonale ušité kostýmy, které mažoretky doprovázejí celou sezónu. Dokonale linie provedení asociují pohyb, ladnost a synchron předváděných soutěžních sestav a to je i hlavním a důležitým mottem mažoretkového sportu. Dokonalá organizace může mažoretkám alespoň částečně vrátit jejich každoročně vynakládané úsilí na trénincích.


Oficiální stránky kvalifikačního kola v Hořicích Article 2014

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru