Nejsilnější momenty se blíží

Čtyři soutěžní dny se rovná čtyřikrát Medal Cremony, kde hlavními hvězdami budou mažoretky z 11 zemí

Každá z vás, která bude stát na ploše u tohoto slavnostního vyhlašování výsledků, bude plná očekávání, zda uslyší hlasatele soutěže říkat své jméno. Hlasatel čte jména mažoretek a jména klubu vždy od posledního místa. Tam tvé jméno nezazní. Oddechneš si a budeš věřit, že ještě dlouho své jméno neuslyšíš. Desítky mažoretek okolo tebe prožívá podobný pocit. Hlasatel vyhlašuje 15. místo, ani teď nemáš to „štěstí“, „smůlu“ a své jméno neuslyšíš. Okolo tebe se ozve jásot a na tebe padá čím dál větší nervozita. Na chvíli se zamyslíš a představuješ si pocit stát se World Champion ve své kategorii. Kamarádka po tvém boku do tebe šťouchne a ty se objevíš znovu v realitě. Řekne ti, GRATULUJI! Chvíli nevíš k čemu, ale hlasatel vyhlásil již 8. místo a tvé jméno ještě nezaznělo.
Nemůžeš být horší než sedmá, to je na této velkolepé soutěži vynikající výkon. Mikrofon zašumí a hlasatel hlásí 7. místo. Soustředíš se, abys nepřeslechla své jméno, ale ani teď jsi ho nezaregistrovala. 6. místo, 5. místo – hlasatel zrychluje tempo a ty nevíš, zda se radovat a jásat, a nebo pozorně poslouchat a vnímat hlasatele, abys náhodou nepřeslechla své jméno. Hlasatel hlásí 4. místo, máš připravenou hůlku, se kterou se ohlásíš a zároveň vykročíš kupředu na místo vyhrazené pro čtvrtou nejlepší mažoretku v kategorii na světě. Jenomže ani teď jsi nebyla vyřčena. Máš jasnou medaili a světový titul za 3. místo.

Tisk
Podobné zážitky můžete sledovat i vy! Na stránkách IFMS bude po celou dobu soutěže online stream

Radostí se ti spustí slzy a zároveň i tvým kamarádkám, prožíváte to štěstí jako jedna velká rodina. 2. místo – hlasatel záměrně prodlužuje, aby navodil atmosféru. „Druhé místo a titul I. Vice World Champion získává ….“ Teď víš, že jsi nejhůře druhá a odneseš si s sebou cenný kov. Hlasatel pomalu čte získané body: „s počtem 85,25 bodů druhé místo získává…“ Teď okolo tebe propukne ta největší radost, kterou si kdy zažila. Uvědomíš si, že jsi WORLD CHAMPION, protože jsi předstihla svoji soupeřku, která zrovna dostává diplom, pohár a na krk ji věší stříbrnou medaili. Hlasatel soutěže s klidným hlasem oznamuje: „ mistryní světa s počtem bodů 85,30..“ se stáváš právě TY. V hale propukne jásot. Nadšení celého tvého týmu cítíš celou dlouhou cestu ke stupínku, který ti patří. Jsi nejlepší mažoretkou! Léta dřiny a tréninků se ti vyplatily. Nadšením si ani neuvědomíš, že ti podávají ruku, aby ti pogratulovali a předali diplom s pohárem, celá se klepeš, ale radost máš nepopsatelnou. Skloníš hlavu a jsi dekorována zlatou medailí, pod jejíž tíhou se prohneš. Ale hrdě se nerovnáš, zvedneš hlavu a poctivě posloucháš tu krásnou zaslouženou hymnu, která je hrána jen PRO TEBE.

„Gratulujeme a doufáme, že podobný článek napíšeš i ty!“


Oficiální stránky 3. World Championship Majorettes Sport Informace převzaty za stránek IFMS

Volně přeloženo ze stránek IFMS

Oficiální stránky článku Informace převzaty za stránek IFMS

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru