IFMS – International Federation Majorettes Sport

Praha 2013-03-25

Vážení pořadatelé soutěží mažoretek a mažoretkového sportu

Mažoretkový sport, který se vyvíjí v České republice, byl z vnějšího pohledu hodnocen jako nezařazený, na pomezí sportu a kultury. Aby se stal více sportem a tím dosáhl na státní dotace, bylo nutné posílit jeho fungování nejen na národní ale i mezinárodní úrovni. Za tím účelem bylo rozhodnutím Ministerstva vnitra, po projednání s Ministerstvem zahraničích věcí a dalšími věcně příslušnými orgány, povoleno zřízení mezinárodní nevládní organizace s názvem International Federation Majorettes Sport (IFMS). Současně se jmenované organizaci povolilo mít sídlo v Praze a vyvíjet činnost v České republice. Povolení bylo potvrzeno a IFMS je vedena v evidenci mezinárodních nevládních organizací a bylo ji předěleno IČ: 014 32 991

IFMS je od svého zápisu dne 18.02.2013 sportovní spolkovou institucí působící na území ČR a jiných států v souladu s jejich právním řádem, jedná svým vlastním jménem a na vlastní majetkovou odpovědnost. IFMS zastupuje české sportovní hnutí mažoretek v mezinárodních asociacích a náleží ji samostatné právo a odpovědnost za přípravu a zabezpečení české národní sportovní reprezentace mažoretek na všech úrovních.

IFMS je výhradním majitelem, vyhlašovatelem a organizátorem soutěží mažoretkového sportu na území ČR a výhradním vlastníkem všech komerčních, reklamních, televizních, rozhlasových i audiovizuálních práv i ostatních práv výslovně neuvedených, ale vztahujících se ke všem soutěžím a akcím řízených IFMS na území ČR.

Na základě výše uvedeného sdělení si Vás dovolujeme oslovit jako pořadatele soutěží nejen k respektování tohoto sdělení, ale pro splnění základního poslání a cíle činnosti IFMS, kterým je péče o všestranný rozvoj sportu mažoretek a vytváření podmínek pro všechny jeho formy a výkonnostní stupně, jak na mezinárodní úrovni tak na klubové a státní reprezentaci, k nabídce spolupráce.

Podáváme Vám tuto zprávu a jsme s pozdravem.


Rozhodnutím Ministerstva vnitra č.j.: MV-96578-14/VS-2012 ze dne 29.01.2013 bylo podle ustanovení § 3 odst. 1 zákona č. 116/1985 Sb., o podmínkách činnosti organizací s mezinárodním prvkem v ČSSR, povoleno zřízení mezinárodní nevládní orgaizace  s názvem International Federation Majorettes Sport se sídlem U Výstavby 492/5, 109 00 Praha 10 – Dolní Měcholupy.
V evidenci mezinárodních nevládních organizací je International Federation Majorettes Sport vedena s datem vzniku 18.02.2013
Mezinárodní nevládní organizaci bylo přiděleno IČ: 014 32 991

Stanovy IFMS ke stažení Stanovy IFMS
Povolení ke zřízení IFMS ke stažení Rozhodnutí IFMS
Potvrzení o zapsání ke stažení Potvrzená IFMS

Informace převzaty za stránek IFMS Informace převzaty za stránek IFMS
Historie IFMS Historie IFMS


Jsme členem IFMS Hradec nad Moravicí

Cooperata Together IFMS


Komentáře

 1. NN říká

  Vazeni pratele mazoretoveho sportu , vazena pani Pavelkova.Vcerejsiho a dnesniho dne jsem
  Byl svedkem krasnych vystoupeni nadhernych devcat vsech vekovych kategorii v nadhernem
  Mazoretkovem sportu a pomponu. Nutno dodat,ze vsichni soutezici se snazili ze vsech sil,bohuzel
  Nekterym neni dano,jelikoz porota slozena s dvou zastupkyni sikovneho tymu Mischelle a dvou
  Zastupcu Preziozo atd.neni dle meho a myslim,ze ne jen dle meho nazoru objektivni na to aby
  Hodnotili tymy a devcata na takove urovni kde rozhoduji desetiny bodu ! Budme uprimni kdo by svemu tymu ,,trosku nepomohl “. Bohuzel tento krasny sport se timto nerovnym bojem nici jiz od utleho veku soutezicich,kteri pak jdou soutezit s tim,ze prvni pricky jsou rozdeleny a tudiz nema smysl tento sport a souteze podporovat. Na vsech soutezich vitezi zhruba stejne tymy! Bohuzel to neni pouze sikovnosti devcat,ale i porotou. Toto jednani pochopim ve vrcholovem sportu,ale u devcat utleho veku,ktere nastupuji na vystoupeni s prupovidkou,ze to stejne vyhraje ….. si myslim ze by porotci meli byt NEZAVISLI ,jinak se bohuzel budete potykat se stale mensi ucasti a nakonec vam zbydou tymy,ktere maji zastoupeni v porote.

  S pozdravem a pranim mnoha dalsich nadhernych ,,soutezi“
  NN

  • Lenka říká

   Presne tak!!!! Tyto dojmy mame take…kazdy rok stejne

 2. Petra říká

  přesně tak.Také souhlasím,jen mě mrzí že p.Pavelková se nevyjádřila.škoda

 3. Eva říká

  ano je to tak , a pořád dokola…. pokud je v porotě zástupce soutěžícího týmu, tak má body navíc , je to již průhledné ještě dříve než tam dotyčný tým nastoupí …. ostatní bohužel nemají šanci, i kdyby se snažily sebevíc, je jim jasné, že bohužel ten nebo ten tým (který má v porotě zástupce) bude před nimi……….
  Myslím si, že porota by měla být složena úplně z jiných porotců, kteří týmy neznají , pak by to bylo asi docela zajímavé, že …..

Napiš zprávu:

*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*