Bělotínský pohár – novelizovaná struktura soutěží

Ve třetím desetiletí vývoje mažoretkového sportu dochází k několika změnám ve struktuře soutěží, a to z důvodu, že další rozvoj není možný bez mezinárodního srovnávání. Soutěžící kluby jsou se svými svěřenci závislí na chodu školního roku a od této skutečnosti se odvíjí i soutěžní kalendáře, jak národní, tak mezinárodní. Státy jižněji od naší republiky končí školní rok již v polovině června, proto je nutné uspořádat mistrovství Evropy do tohoto termínu. Aby bylo technicky možné pro naše soutěžící se evropského šampionátu zúčastnit, pak musí být ukončeny národní soutěže v květnu. Konec března a duben patří kolům kvalifikačním a ze zavedené struktury byla pro letošní rok poprvé vynechána semifinálová kola. Aby absence semifinále nebyla na újmu výkonnostního růstu, dostávají se do struktury pohárové soutěže. jejich devízou je, že mohou být konány ve městech a obcích, které nesplňují podmínku trasy pro pochodové defilé; v pohárových soutěžích není zařazeno.
Bělotínský pohár_plakát_web2Pro soutěžící ze Severní i Střední Moravy je obec Bělotín zavedené soutěžní místo. V Bělotíně se konala kvalifikační a semifinálová kola, v roce 2014 se Bělotín stal vůbec prvním místem, kde se konalo finále výkonnostní třídy „B“. Sjeli se zde finalisté z celé republiky a obec zvládla zajistit i ubytování. Bezvadné zázemí základní školy, vstřícný pan ředitel, obětavost místních pořadatelů a pedagogů, podpora obce, patronace pana starosty, dotované obědy, možnost občerstvení v areálu školy, dostupnost veřejné dopravy (vlaková zastávka v obci), dobrý zvukař, pěkné medaile, volný vstup a venkovní sportoviště, to jsou atributy, které si získaly oblibu u soutěžících. Za nepříznivého počasí sloužila jako “mokrá varianta“ tělocvična. Při vyšším počtu diváků „praská tělocvična ve švech“, ale soutěžící svůj standard mají.
Letos budou mažoretky v bělotínské škole soutěžit již po čtrnácté, v nepřetržité řadě a tentokrát mimo medailí budou poprvé bojovat i o pohár obce Bělotína-
Uzávěrka přihlášek je 1. března 2016 včetně, po uzávěrce bude zveřejněn soutěžní program.
Pořadatelé se těší na již známé tváře a soutěžní kluby a jsou zvědaví na ty, kteří v Bělotíně ještě na soutěži nebyli. Pro soutěžící je zázemí školy a školní tělocvična prostředí, ve kterém se denně pohybují a to jim přidává na klidu při předvedení sestav před porotou. Parkety budou překryty standardizovaným povrchem.


Oficiální stránky Bělotínského poháru Oficiální stránky Bělotínského poháru

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru