Dračice Bystřice – Postoupily mezi elitu

Bystřice: Mažoretky a roztleskávačky z DDM Bystřice potvrdily na mistrovství ČR amatérských týmů, že už patří mezi špičku ve svých kategoriích – v pěti z nich šly o stupínek výše

Konkrétně uspěly v miniformacích Junior ( 7 děvčat ), skupinách Junior ( 19 děvčat ), skupinách Kadet ( 19 děvčat a 1 chlapec ), a pochodovém defilé Junior ( 19 děvčat ). V jednotlivcích si účast mezi nejlepšími zajistili z bystřického týmu dvě děvčata a jeden chlapec.
„ Dovezli jsme si cenná umístění a i nějaké postupy do profesionální výkonnostní třídy A, odkud můžeme postoupit i na Mistrovství Evropy v Chorvatsku, ale musíme si ještě „ máknout „ „Holky a jeden hoch k tomu přistupují velmi zodpovědně a chtějí pokořit i vyšší cíle, „ uvedla trenérka Renata Holmeisterová
Pod jejím vedením si bystřické mažoretky prošly během tří let snad vším – základy techniky, náročnější prací s hůlkou či zvládnutím složitějších choreografií. Své umění předvedly na mistrovství ČR amatérských týmů poprvé loni a letos ukázaly, jak moc se zlepšily. Obrovským tempem kupředu jde ale celý mažoretkový sport. „co bylo moderní minulý rok, je letos už zastaralá věc. Každý si jistě pamatuje mažoretku jako dívku, která má krásné šaty, vysoké kozačky a nepřetržitý úsměv na tváři. V dnešní době jde už opravdu o něco jiného. Klasická mažoretka se změnila skoro v profesionální tanečnici, kde kromě základního pochodového kroku můžete vidět prvky baletu, latinského tance a letos nově už také gymnastické prvky“ vysvětluje trenérka s tím, že základní myšlenka tohoto sportu se ale nezměnila. „ práce s hůlkou je čím dál tím víc náročnější a musí se to učit už začínající slečny nejlépe ve věku od šesti let. Soutěže bývají hodnoceny velice přísně. Krom hůlky, tance se hodnotí také technika provedení, která patří asi mezi nejtěžší část tohoto sportu „ dodala.
Dračice jsou i roztleskávačky a spolupracují s třineckým týmem amerických fotbalistů. Většina rodičů se taky aktivně zapojuje do činnosti nejen fanděním. Někdo zdobí dresy, jiný shání sponzory a další domlouvá vystoupení na kulturních či podobných akcích, jednou z nich bude Bystřická hůlka, která proběhne 4. června a bude mít rekordní účast.


Autor: Jan Pieter, noviny Třines Hutník

Dračice Bystřice POSTOUPILY MEZI ELITU
Ofocený originál

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru