Našima očima – Ech 2016

Po loňském Mistrovství Evropy, které se konalo v Polsku, se mažoretky mohly celý soutěžní rok těšit na to letošní, které se konalo v chorvatském městě a turistickém letovisku na pobřeží Kvarnerského zálivu Jaderského moře, v krásném městě Crikvenici.
Místo konání 11. European Championship majorettes Sport bylo pro mnohé skupiny z České republiky velkou motivací. Podávaly v rámci celorepublikové soutěže co nejlepší výkony a bojovaly o drahocenné postupy, aby se mohly evropského šampionátu zúčastnit.
Místním pořadatelem ME bylo Hrvatsko udruženje mažoret timova, Ičiči, Croatia. Musím podotknout, že pro mnohé české mažoretky velká neznámá a proto trošku obavy, jak vše bude „klapat“ s ubytováním, stravou a s organizační stránkou soutěže, byly. Přece jenom finanční stránka zúčastnit se takovéto akce není pro mnohé z nás zanedbatelná a všem nám dá mnoho úsilí zajistit finance jak ze strany rodičů, tak ze strany těch, kteří jsou nás ochotni finančně podpořit v rámci reprezentace města a kraje. Jsem ráda, že obavy nebyly na místě.
Našima očima (2)Ubytování a strava v hostelu Karlovac byla pro nás dobrou volbou a majitel tohoto hostelu pan Marijan Karlicse se bezchybně zhostil všech úkolů. Pro mažoretky připravil ty nejlepší podmínky. K dispozici byly společenské prostory, několik hřišť a soukromá pláž, sotva pár metrů od ubytování. Postaral se také o úžasný zážitek děvčat při plavbě lodí.
Samotná část soutěžních dnů byla programově naplánovaná s rozmyslem. Mažoretky si mohly užít odpoledního sluníčka na pláži, věnovat čas tréninkům, nebo procházce po městě Crikvenica. Městská sportovní hala, ve které se soutěž konala, vybavená klimatizací a standardizovaným povrchem položeným na parketách, nabídla kvalitní prostory pro předvedení co nejlepších výkonů a úžasné divácké zážitky.
Ráda bych já osobně a současně jménem mažoretek MICHELLE Karviná poděkovala za profesionální a velmi úspěšnou organizaci XI. European Championship majorettes Sport všem, kteří se jakýmkoliv způsobem na této akci podíleli. Velmi dobře vím, kolik času a práce uspořádání tak náročné soutěže obnáší. Rádi bychom se do Crikvenice vrátili i na XII. ročník evropského šampionátu.
Ve dnech 17.09.-19.09.2016 se bude konat II. Mediterranean Cup, přeji hodně úspěchů při pořádání a našim i jiným mažoretkám osobní účast.
Těšíme se s Vámi nashledanou …

Ivana Poláková
Mažoretky MICHELLE Karviná

Oficiální stránky XI. European Chanpionship Majorettes Sport Článek 2016

Oficiální stránky článku Článek 2016

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru