Ve Zruči nad Sázavou se uzavřela kvalifikace pro MČR

V pořadí deváté a poslední kvalifikační kolo zorganizoval klub mažoretek Alenky TJ Jiskra. Pořadatelství se klub ujal už počtvrté. Do soutěžního kalendáře se zařazují ve dvouletém intervalu, aby se dostalo i na jiná města a mohl se tak šířeji propagovat mažoretkový sport.
Ve Zruči startovali svěřenci z klubů:
Ametyst DDM Nýrsko, Babetky Pacov, Cheeky Cheerky Hradec králové, Crazy Mažoretky Dům dětí a mládeže Trend Roudnice n.L., Klub mažoretek Valtice, Mažoretky Bailar Praha, Mažoretky Bella Junior Chotěboř, Mažoretky Hraběnky Kamenice, Mažoretky Klapeto Vimperk, Mažoretky TS Airai Borek, Mona Náchod, Tarabičky Nové Strašecí, Queens Štětí, Scarlet Kutná Hora, Sevensport Příbram, Záklaní umělecká škola Jirkov a domácí Alenky TJ Jiskra Zruč na Sázavou.
Tentokrát ani Alenky nemusely nikam cestovat a mohly předvést na domácí půdě, co všechno umí a co současný mažoretkový sport obnáší. Stejně, jako v jiných kvalifikačních kolech, tak i ve Zruči byla soutěž naplněna co do počtu formací až na maximum. Však si toho považoval pan Martin Hujer, starosta města, který již v přípravné fázi dal vědět, že město je mažoretkám nakloněno a na soutěž se těší. Spolu s paní Alenou Heroutovou prohlásil soutěž za zahájenou. Svým vystoupením ji pozdravila skupina „Sluníčka“ ze zájmového kroužku Základní školy Zruč n. S.. V odpoledním bloku podpořila soutěž i paní Mgr. Martina Fialová, vedoucí odboru kultury Měú Zruč n. S..
Po každé formaci se přibližoval okamžik, kdy se po posledním kvalifikačním kole doplní celostátní výsledky. Je to důležitý okamžik pro všechny soutěžní formace i pro jejich instruktory a další účastníky soutěží v mažoretkovém sportu. Někdy má očekávané pořadí větší váhu, než medailové místo v kvalifikaci, někdy přinese radost, jindy zklamání, ale je to porovnávání výkonů a vše k tomu patří. Zajímavé jsou některé postřehy, kdy se nižší bodové ohodnocení svádí na hodnotitele, že byli v daném kole přísnější, ale to je spíše spekulace, ne v každém kole jsou výkony stejné. Zavedené hodnocení srážkovým systémem se po léta nemění, ale upřesňuje se výklad pravidel, což se v hodnocení projevit může, do sestav jsou zaváděny další prvky a hodnotitelé na ně reagují. Jak se kdo poučil z informací z konzultací – zpětné vazby bude vidět až ve vyšších kolech.
Připravit startovní listiny do soutěží následujících po posledním kvalifikačním kole může trvat déle, budou se aplikovat změny a přesuny, zvláště ještě z výkonnostní třídy B do A v těch případech, kde došlo k nedorozumění a přehlédnutí.
Soutěžilo se stejně jako v předchozích kolech ve stanovených časových limitech, přesto se nemohly někteří zúčastnit medailového ceremoniálu. Ocenění jim bude předáno na další soutěži v úvodním bloku, o potlesk obecenstva tak určitě nepřijdou.
Zajímavostí se stalo, že jsou naplněny některé pohárové soutěže. Na straně jedné by to byla dobrá zpráva, ale v některých případech se kluby jistí pro případný nepostup; když postoupí, přihlášku zruší. To přináší komplikace uchazečům i místním pořadatelům.
Zdravotní služba, která se i tentokrát vybavila v závislosti na počet soutěžících, byla bez práce, což je velice pozitivní, jen aby to tak bylo napořád.
Děkujeme.

Marta Pavelková

Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru