Velkolepá ocenění

Znakem velkolepých soutěží jsou taktéž velkolepá ocenění. Pouhý pohled na ně dokáže i po několika letech v jejich majitelích probudit živé vzpomínky na den D a vybavit si zadostiučinění, které pocítili ve chvíli, kdy jim spočinulo na hrudi. Jsou to právě medaile, o kterých je řeč. A zda si umíte představit, že by právě ta letošní byla tou první či obohatila vaši dosavadní sbírku dle vaší libosti, to posuďte sami.
Jak je již zvykem, medalie pro vrchol mažoretkové sezóny – World Championship Majorettes Sport 2016, jsou opět originálem. Grafik se tentokrát nechal inspirovat letními olympijskými hrami v Riu de Janeiru 2016. Tato velká mezinárodní událost je zakomponována do tváře medailí pro rok 2016. Rio de Janeiro, druhé největší město Brazílie, je neodmyslitelně kolébkou nejkrásnějších, největších a nejextravagantnějších karnevalů vůbec. Miliony návštěvníků z celého světa se nechává unášet v rytmu samby. To, co má samba a mažoretkový sport společného je vášeň, energičnost, elegance a krásné kostýmy.

Grand prizes 2016 (3)
Medaile: 2016, 2015, 2014 a 2013

Líc medaile představuje logo federace organizující tuto grandiózní událost. Značí světovost, kolektivitu a mažoretkový svět, jehož budoucnost je tajuplná, ale zářící jako hvězdy na nebesích. Byť je tento prvek žádoucí a jasný, je ozdobou této cennosti. Ihned pod logem se blýská datum, kdy se světový šampionát koná. Je již tradičně součástí posledního srpnového týdne. A můžeme hrdě říci, že je i součástí milované Prahy – srdce Evropy.
Hradčany; původně městečko střežící Pražský hrad Článek 2016
Nuselský most; jeden z největších mostů v Česku Článek 2016
• Pražský orloj; nejzachovanější středověký orloj
Zmíněné symboly Prahy se po tři roky vyjímaly na medailích a byly tak vryty do historie mažoretkového sportu. Letos odhalují emoce, jež pravděpodobně nejedna z vás velmi dobře zná.. Jste na řadě! Cítíte tlukot srdce, následuje ladný nástup, pravidelný nádech a výdech, mírný strach a chvění. Mažoretka se nenechá zastrašit sama sebou, proudí ji adrenalin v žilách, získává nadhled nad okolním světem, srdce ji buší a emoční plameny vášně žhnou všude kolem ní. Ona se jen ladně vznáší a krotí své emoce, je vyrovnaná, spokojená, svá. Potlesk a pláč.
Kružnici medaile lemuje šachovnice, jež značí stát, který se vine podél moře jako had, je to ráj nadšených turistů. Součástí jeho vlajky je právě šachovnice. Má historický podtext. Legenda praví o osvobození království zapříčiněné vydařenou šachovou partii. Otázka však zní: „Pro koho?“
Rub medaile se pyšní základním kamenem mažoretkového sportu. Harmonická, úspěšná mažoretka je oděná v pompézním, elegantním kostýmu. Dělí ji pouhý krůček od té oné vysněné světovosti.
Grand prizes 2016 (2)Celková vizáž medaile je podtržena svěží stuhou azurové barvy, jež je znakem mládí, optimismu a vytříbeného vkusu. Stuha je ukotvena v neobyčejném oušku, který je nenápadnou třešničkou na dortu této cennosti. Co je na oušku tak zvláštního? Podívejte se sami.

Oficiální stránky IV. World Championship Majorettes Sport Článek 2016

Oficiální stránky článku Článek 2016

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru