ČFMS Newsletter VII.

MČR 2021

Přihlášky
Od ukončení přihlášek do MČR nás dělí už jen hodiny, aktuální stav přihlášek je přesně o stovku více než bylo zveřejněno v posledním vydání Newsletteru, a to je pěkné číslo 549 formací

Po oznámení změny termínu konání kvalifikace v Hradci nad Moravicí na 12.09., se některé formace z důvodu časového zaneprázdnění přesunuly do jiných kol, v Hradci se tak kapacita mírně uvolnila a lze se ještě do kvalifikace přihlásit.

Přihlásit se lze ještě po 31.08., a to prostřednictvím e-mailu: qscore@majoretsport.cz

 

 

Soutěžní řád a ústřední propozice 
Aktualizovaný soutěžní řád je vyvěšen, zde je odkaz -> ŘÁD A PROPOZICE

V článku VI. jsou nově zakomponovány ustanovení o přestupech. Zavedení do soutěžního řádu předcházelo projednání na celorepublikovém semináři z podnětu vedoucích klubů. Podnět byl vyhodnocen jako nezbytný pro další vývoj a stabilitu klubů a byla mu přizpůsobena i nově zaváděná aplikace QScore; přestupy mezi kluby může provádět jen správce aplikace. V soutěžním řádu je tedy zakomponováno, jak postupovat. 

 

Po sobotním zasedání sboru rozhodčích (28.08.2021) bylo ještě doplněno avízo, že od 01.01.2022 budou kluby za přestupy vybírat, stejně jako v jiných sportech, výchovné. Konkrétní výše výchovného se může mezi jednotlivými kluby lišit, bude záležet na výši celoročního členského příspěvku „mateřského“ klubu, ze kterého bude odstupňována výše pro jednotlivé věkové kategorie (kad, jun, sen).

 

V článku XI., v odst. 8, je doplněno, že se kontrola věku provádí prostřednictvím aplikace QScore, což už bylo po zavedení aplikace praktikováno a funkčnost byla tak ověřena. 

 

Se zavedením aplikace se také upouští z akustických zkoušek, doprovodná hudba se spouští přímo k dané formaci, funkčnost byla rovněž ověřena. Nosiče, jako např. flash disk mohou mít kluby jen jako „pojistku“. Týká se to článku XIII. V článku XII., se do odst. 6. vepsal jak opakovaný start, tak i start opravný.

 

 

Registrační poplatky 2021
O změně výše registračních poplatků, uvedených v článku VIII., soutěžního řádu, jsme již informovali. Připomínáme, že předpisy (faktury) budou vyhotovovány od konce srpna postupně, dle účasti v kvalifikačních kolech. Důležité je, že přílohou předpisu bude seznam AKTIVNÍCH členů převzatých z aplikace QScore. Registr si můžete ještě do data ukončení přihlášek aktualizovat.

 

Vysílání 
Vysílání on-line bude možné sledovat prostřednictvím našeho webu, jako v předešlých letech, a to z finálových kol (Radotín, Ostrava) a z MS Praha.

 

Přímý přenos z MS na ČT sport, je stanoven na sobotu, 23. října, od 17:00 h. Pokud by nastala změna, podáme informaci.

 

 

V posledním vydání Newsletteru byl zveřejněn následující článek:
„S ohledem na specifické a omezené možnosti přípravy na letošní soutěžní sezónu se uvažuje o ponechání pouze jedné výkonnostní třídy. Vše však záleží na celkovém počtu přihlášených formací. Tímto opatřením by se alespoň částečně omezila nutnost slučování jednotlivých nenaplněných disciplín nebo věkových kategorií a zároveň by se tak dala možnost všem natrénovaným formacím v celé plejádě možných disciplín. Jednalo by se pouze o rozhodnutí pro tento ročník, do budoucna by byl zachován formát dvou výkonnostních tříd“.

 

Pokud by tato varianta nastala, postupový klíč by byl jako v předešlých letech, z celorepublikových výsledků po všech kvalifikacích, dle věkových kategorií a disciplín. Do finále výkonnostní třídy A by postoupily formace dle od nejvyššího bodového zisku, formace za nimi by pak postoupily do finále B. Formacím s nejnižším bodovým ziskem by postup udělen nebyl.

 

Z finálových kol by byly nominace obvyklým způsobem, z finále A na MS, z finále B na WMC. Takto by bylo zajištěno, že žádný dobrý výkon „nezůstane doma“ a zároveň by postupy mohlo získat až 70 % formací.

 

Spotify
Jistě jste se zaposlouchali do posledních rozhovorů s Martinou Kulichovou či lektorkou pohybové průpravy Magdalénou Kettnerovou. Nyní je čerstvě zveřejněn rozhovor na aktuální téma seriálu Mažoretky, se členem jeho štábu, režisérem Romanem Floriánem. Poslechněte si zde ->

 

Web IFMS
Po rekonstrukci spuštěn! Úpravy však dále pokračují… IFMS ->

 

Dotazy nejen k MČR zasílejte na: info@majoretsport.cz | majoretsport@centrum.cz
Odpověď na svůj dotaz můžete najít také v DOTAZOVNĚ

 

POMOC! Pro rodiny mažoretek z oblasti postižené červnovým tornádem je stále ještě otevřený účet, na který můžete zasílat finanční pomoc:

Přejít nahoru